Drukarki Canon są urządzeniami niezawodnymi i są jednymi z najczęściej używanych w domach i firmach. Najpopularniejsze są ich modele atramentowe, jednak dla wielu osób zakup nowych tuszów do drukarki Canon jest problematyczny. Czym kierować się przy ich wyborze i skąd wiedzieć, jakie powinno się kupić?

Jaki oryginalny tusz kupić?

Canon posiada bardzo bogate portfolio atramentowych urządzeń drukujących, dlatego też konsumenci często nie wiedzą, jaki tusz do drukarki Canon powinni oni kupić. Wraz z ogromnym wyborem modeli urządzeń wiele jest też oryginalnych tuszów, gdyż każde urządzenie wyróżnia się od innych, posiadając charakterystyczne sobie parametry, które często wymagają użycia konkretnego tuszu.

Kiedy skończy się tusz obecnie używany, informacji na temat zakupu można szukać w wielu źródłach, a najlepszym jest po prostu instrukcja danego urządzenia, w której określone jest, jakie oryginalne tusze producenta są do niej przeznaczone.

Informacja taka często również znajduje się pod pokrywą drukarki. Zdarza się jednak, że instrukcja gdzieś zaginie, a informacji na drukarce nie uda się odnaleźć. W takim przypadku można po prostu spisać potrzebne informacje z aktualnie używanego pustego kartridża lub zajrzeć można na stronę producenta, gdzie do pobrania znajdują się instrukcje do wszystkich jego urządzeń – zarówno tych najnowszych, jak i znacznie starszych, które nie są już dostępne w sklepach.

Oryginał czy zamiennik?

Oryginalny tusz do drukarki Canon często okazuje się zbyt drogi, a w przypadku tańszych urządzeń tego producenta często jest on droższy od samej drukarki czy urządzenia wielofunkcyjnego. Dzieje się tak dlatego, że urządzenia często sprzedawane są w cenach niższych, niż wynosi koszt ich produkcji, a producent zarabia jedynie na materiałach eksploatacyjnych do drukarki.

Wiele osób kupuje więc zamiennik oryginalnego tuszu do drukarki Canon lub przynajmniej rozważa jego zakup. Rozwiązanie to posiada swoje zalety, ale ma ono też istotne wady.

Kiedy kupuje się zamienniki, pewna staje się utrata gwarancji na urządzenie, gdyż dziś już żaden producent nie przyjmie na naprawę gwarancyjną urządzenia, w którym zastosowano nieoryginalny tusz. Wiele z takich produktów jest bowiem gorszej jakości, a ich użycie grozi uszkodzeniami drukarki.

Poza tym producent chroni w ten sposób swoje interesy i nawet jeżeli awaria ma miejsce nie przez zamiennik, który może być świetnej jakości, i tak nie przyjmie on drukarki do naprawy, podając jako powód odmowy właśnie użycie zamiennika.

Wielu producentów zamienników daje jednak własne gwarancje i gdy przez stosowanie ich produktów dojdzie do awarii, naprawiają oni urządzenie tak samo dobrze, jak zrobiłby to serwis Canon. W takim przypadku zastosowanie zamiennika może być bardzo opłacalne, a już szczególnie staje się ono takie, gdy na urządzenie nie obowiązuje już gwarancja producenta.

Wiele tuszów jest też bardzo dobrej jakości i nigdy nie powodują one awarii, dlatego wybierając zamiennik, powinno się wybrać ten, któremu towarzyszą dobre opinie i renoma.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl/cat-pol-1214553923-Tusze-oryginalne-Canon.html.

Comments are closed.