Niewielka ilość samochodów używanych dostępnych na polskim rynku sprawia, że coraz częściej rozszerzamy pole poszukiwań na rynek europejski. To dobry krok, gdyż na portalach aukcyjnych we Francji czy w Niemczech znaleźć można prawdziwe, motoryzacyjne perełki. Szczególnie auta francuskie cieszą się popularnością. Jak kupić i sprowadzić do Polski samochód z Francji? Czy jest to trudny proces?

Jak znaleźć samochód z Francji?

Pierwszym krokiem, kiedy interesuje nas samochód z Francji, jest zadecydowanie czy szukamy go samodzielnie czy też powierzamy ten temat komisowi samochodowemu. Obie opcje mają zalety. Samodzielne poszukiwanie zajmie nieco czasu, jednak da możliwość bezpośredniego negocjowania ceny z właścicielem wybranego modelu. Powierzając poszukiwanie samochodu komisowi, nie musimy martwić się zarówno kupnem, formalnościami czy sprowadzaniem samochodu do Polski – wszystko zrobi za nas komis. Niestety, usługa ta podniesie finalny koszt zakupu, gdyż komis pobiera prowizję.

Dokumenty potrzebne do rejestracji samochodu z Francji

Aby zarejestrować samochód z Francji w Polsce nie trzeba wiele więcej, niż przy rejestracji pojazdu kupowanego na naszym rynku. Różnicą jest konieczność uiszczenia opłaty akcyzowej, której wysokość zależna jest od pojemności silnika zakupionego pojazdu. Jeśli silnik ma pojemność mniejszą niż 2000 cm3, akcyza wynosi 3,1 proc. Jeśli jest to wyższa wartość to akcyza wynosić będzie 18,6 proc. Bardzo ważne jest też zadbanie o przetłumaczenie umowy kupna-sprzedaży, najlepiej przez tłumacza przysięgłego. By zarejestrować samochód konieczne jest skompletowanie dokumentów takich jak wypełniony wniosek o rejestrację, ale też dowodem osobistym, tymczasowymi tablicami rejestracyjnymi. Jeśli ważność przeglądu samochodu wygasła, konieczne jest również wykonanie przeglądu technicznego w Polsce.

 

Comments are closed.

onraby.com meirovitz.com nahp.com