Warto postawić na to, aby zamówić okna z montażem. Chociażby po to, aby być pewnym tego, że wszystkie warunki współpracy będzie można omówić z jedną firmą. Również to, jeżeli chodzi o umówienie terminu, kiedy stolarka okienna zostanie w domach zamontowana.

Właściwie okna z montażem

Najczęściej bywa tak, że jeżeli ktoś zamówi kompleksową obsługę – czyli nie tylko zakupi okna, ale również zamówi od razu montaż – otrzymuje możliwość dokonania pomiaru przez fachowca. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ nawet pół centymetra może mieć ogromne znaczenie w takim przypadku. Warto więc upewnić się, że otwory okienne są bardzo dokładnie pomierzone. Tym bardziej, że jeżeli faktycznie dojdzie do wykonania złego pomiaru, cała odpowiedzialność spoczywa na wykonawcy. Inwestor będzie musiał jedynie dopilnować, aby ewentualne błędy zostały jak najszybciej zlikwidowane. 

Reklamacja na stolarkę okienną

Nikt raczej nie przewiduje tego, że nowa stolarka okienna będzie działała w nieprawidłowy sposób. Tym bardziej, że wielu producentów szumnie ogłasza, iż ich produkty są bezawaryjne. No tak, ale niekiedy okazuje się, że okna z montażem mogą posiadać jakąś wadę. Jeżeli sam montaż został wykonany w sposób indywidualny, sprzedawca może dochodzić do tego, że usterka wystąpiła z winy inwestora. No bo to w końcu on montował, a nie ekipa od sprzedawcy. W przypadku montażu zamówionego, nikt nie będzie miał do czynienia z taką sytuacją i całkowita reklamacja może zostać złożona bezpośrednio w jednym miejscu. 

 

Comments are closed.

ptastate.org y-publikacje.pl asdpic.org