Ubezpieczenie samochodu jest niezwykle ważną kwestią dla każdego posiadacza pojazdu. Polisa OC jest wymaga przez polskie prawo i jej brak jest karany dotkliwymi mandatami. Co musimy wiedzieć o obowiązkowych polisach? Czy istnieje możliwość dodatkowego objęcia ochroną samochodu? Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Ubezpieczenie samochodu krok po kroku

Wykupienie polisy OC jest obowiązkowe i dotyczy wszystkich posiadaczy pojazdów. Polisa OC dostępna jest w wariancie 30-dniowym (dostępnym w konkretnych przypadkach), jak również rocznym. Polisa OC pozwala na ochronę interesów innych użytkowników drogi. W razie spowodowania kolizji posiadacz polisy nie musi martwić się o pokrycie kosztów szkód – tym zajmie się ubezpieczyciel (do pewnego pułapu finansowego). Brak ważnej polisy OC sprawia, że wszelkie szkody wyrządzone przez nas na drodze musimy pokryć z własnej kieszeni. Dodatkowo, jeśli podczas kontroli drogowej nie pokażemy ważnej polisy – grożą nam wysokie mandaty. Warto wiedzieć, że istnieje też ubezpieczenie samochodu w formie dobrowolnej polisy. Jest to AC i Assistance.

Ubezpieczenie samochodu – koszty

W przypadku polisy OC kwota ubezpieczenia nie jest stała i wynika ona z wielu czynników, takich jak wiek posiadacza pojazdu, posiadane przez niego zniżki, ale też wiek i marka samochodu, pojemność silnika. W przypadku młodych kierowców polisa OC jest bardzo wysoka – wynika to z oceny ryzyka oraz statystyk, które dowodzą, że to właśnie kierowcy do 25 roku życia powodują najwięcej kolizji i są najczęstszymi uczestnikami wypadków. Ubezpieczenie samochodu AC również nie ma stałej ceny, tu jednak wysokość składki zależy od wybranego zakresu ubezpieczenia. Podstawowe ubezpieczenie będzie oczywiście tańsze niż rozbudowane pakiety.

 

 

Comments are closed.

nwise.pl https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/ Pojedyńczy metalowy wieszak na ręczniki