Podczas gdy dla jednych zmarszczki na twarzy są naturalną konsekwencją starzenia się skóry, dla innych są powodem do kompleksów. Jeśli należysz do tej drugiej grupy i pragniesz pozbyć się oznak upływającego czasu bez ingerencji chirurgicznej, to zabieg HIFU może Ci w tym pomóc. Dzięki zastosowaniu skoncentrowanych ultradźwięków umożliwia osiągnięcie długotrwałego liftingu bez skalpela.

Co to jest i na czym polega zabieg HIFU?

HIFU, czyli skrót od angielskich słów High-intensity focused ultrasound, to fala ultradźwiękowa o wysokiej częstotliwości. Celem zabiegu jest poprawa napięcia skóry oraz redukcja zmarszczek. Dzięki temu, że HIFU działa aż na trzy warstwy (skórę właściwą, powięź i tkankę tłuszczową), umożliwia również wysmuklenie danej partii ciała.

Zabieg HIFU wykorzystuje dwa mechanizmy: termiczny i mechaniczny. W tym pierwszym przypadku dochodzi do podgrzania głębokich warstw skóry do temperatury rzędu 60-70°C, czego efektem jest koagulacja białek (kolagenu i elastyny). Jest to dla organizmu swego rodzaju sygnał, aby przeprowadzić procesy regeneracyjne w skórze. Działanie mechaniczne polega na wytworzeniu pęcherzyków gazu wewnątrz komórki, co prowadzi do wzrostu ciśnienia i w konsekwencji – zniszczenia struktury komórki. Dzięki tym dwóm mechanizmom możliwy jest jednoczesny lifting skóry i redukcja tkanki tłuszczowej.

Dla kogo przeznaczony jest lifting HIFU?

Specjaliści z Kliniki La Perla w Krakowie polecają zabieg HIFU przede wszystkim osobom, które chcą odmłodzić skórę twarzy bez konieczności poddawania się inwazyjnemu liftingowi chirurgicznemu. Procedura ta nie wymaga rekonwalescencji, a efekty estetyczne są bardzo naturalne. Dla podtrzymania rezultatów można wykonywać zabiegi HFU co kilka lub kilkanaście miesięcy. Bez narkozy, rozcinania czy nakłuwania skóry, można osiągnąć efekty zbliżone do zabiegu chirurgicznego – wymodelowanie twarzy, szyi i dekoltu, poprawienie jakości skóry, spłycenie zmarszczek.

Efekty liftingu bez skalpela

Zabieg HIFU pobudza produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu wpływa na poprawę napięcia skóry. Nazywany jest przez to liftingiem bez skalpela, ponieważ działanie liftingujące nie wymaga przerywania ciągłości naskórka. Ultradźwięki przenikają przez skórę, wprowadzając zmiany w odpowiednich warstwach. Wyraźna poprawa kondycji skóry widoczna jest praktycznie bezpośrednio po zabiegu. Regeneracja kolagenu i elastyny trwa jednak dłużej, dlatego efekty ulegają wzmocnieniu w ciągu 3–6 miesięcy. Na skuteczność zabiegu HIFU wpływają takie czynniki, jak: klasa urządzenia, doświadczenie osoby obsługującej sprzęt, liczby zużytych impulsów na danym obszarze, a także wiek Pacjenta i stan wyjściowy jego cery.

HIFU to bezpieczny zabieg odmładzający, ważne jednak, żeby został wykonany przez specjalistę, który umiejętnie dobierze parametry zabiegu. Dzięki precyzyjnie ustawionej głębokości penetracji urządzenia nie ma ryzyko, że dojdzie do uszkodzenia sąsiadujących tkanek. Jeśli szukasz sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, odwiedź www.findbeauty.expert.com. Decydując się na zabieg HIFU, sprawdź, czy urządzenie posiada certyfikat FDA, czyli Agencji Żywności i Leków. Jest to dokument potwierdzający, że dany sprzęt nie ma negatywnego wpływu na zdrowie.

Comments are closed.

https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ live url https://radioemaus.pl/aktualnosci/jakie-ubezpieczenie-samochodowe-wybrac-dla-starszych-pojazdow/