Piękne i zadbane paznokcie są wizytówką dłoni. Jeśli twoje własne paznokcie ciągle się łamią, alternatywą mogą być sztuczne paznokcie. W salonach stylizacji paznokci oferowane są różne metody. Mają one swoje wady i zalety.

Jak powstają paznokcie akrylowe?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że z chemicznego punktu widzenia zarówno metoda akrylowa zdobienia paznokci, jak i żelowa, opierają nie na akrylu. Fakt ten często prowadzi do zamieszania, zwłaszcza że niektóre salony paznokci używają mylących określeń.

Pasta do sztucznych paznokci akrylowych nie jest dostępna jako gotowy produkt. Składa się z pudru i płynu — mieszanki, którą miesza się bezpośrednio przed stylizacją paznokci. Po wymieszaniu rozpoczyna się proces utwardzania, dlatego manikiurzystka musi szybko obrobić masę. Mieszanie i potrzeba szybkiej obróbki, wymagają doświadczenia.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci — plusy i minusy

Paznokcie akrylowe są znacznie bardziej odporne niż paznokcie żelowe. Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest szczególnie polecana do paznokci łamliwych i dla osób, mających tendencje do obgryzania paznokci.

Ze względu na użyty materiał, który jest twardy, przy użyciu akrylu można stylizować nawet cienkie paznokcie. Dzięki temu paznokcie akrylowe wyglądają bardziej naturalnie.

Akryl można usunąć acetonem. Do rozpuszczenia lakieru należy używać produktów bez acetonu.

Nakładanie paznokci akrylowych jest skomplikowane. Dlatego nie należy tego robić w domu.

Zapach podczas nakładania paznokci akrylowych jest bardzo intensywny. Do zabiegu stylizacji używa się płynów utwardzanych promieniami UV, które prawie nie pachną.

Jak powstają paznokcie żelowe?

Materiałem do paznokci żelowych jest akryl, który twardnieje pod wpływem światła. Obecnie na rynku dostępne są trzy systemy. Niektóre systemy wymagają nałożenia jednego żelu, inne używają dwóch lub trzech różnych żeli. Każdą warstwę utwardza ​​się pod lampą UV. Gotowy paznokieć jest bardziej miękki niż paznokieć akrylowy.

Paznokcie żelowe nie mogą być rozpuszczane acetonem. Jeśli nie chcesz już ich nosić, będziesz musiała zeszlifować sztuczny paznokieć za pomocą pilnika. Alternatywnie możesz regularnie przycinać paznokieć i pozwolić mu wyrosnąć.

Paznokcie żelowe — zalety i wady

Paznokcie żelowe są łatwiejsze do wykonania, dlatego przy odrobinie wprawy możesz wykonać ten wariant samodzielnie. Koszt aplikacji w salonie manicure jest niższy, a zapach podczas nakładania jest mniej intensywny niż przy paznokciach akrylowych.

Paznokcie żelowe są często nienaturalnie grube. Gdy odrastają, między naturalnymi paznokciami a sztucznymi paznokciami robi się widoczny odrost.Paznokcie żelowe nie są tak stabilne i sprężyste jak paznokcie akrylowe. Usunięcie żelu jest czasochłonne i obciąża naturalny paznokieć. Po oszlifowaniu albo cienka warstwa żelu przykleja się do paznokci, albo własne paznokcie ulegną uszkodzeniu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie paznokcie akrylowe.

Comments are closed.