Każda osoba pracująca w placówce medycznej wie, jak dużym obciążeniem psychicznym i fizycznym jest pomoc chorym pacjentom. Długie dyżury spędzane na nogach, stres, konieczność szybkiego podejmowania niełatwych decyzji i wysiłek fizyczny wkładany w niektóre czynności nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Aby codzienna praca w szpitalu, prywatnym gabinecie, sali zabiegowej czy ośrodku zdrowia była bardziej komfortowa i higieniczna, każdy medyk musi mieć do dyspozycji odpowiedni strój. Czym powinien się on charakteryzować? Sprawdź!

 Przede wszystkim: odpowiednia tkanina

Pierwszym kryterium, jakim powinieneś kierować się podczas kompletowania stroju do pracy w szpitalu albo prywatnym gabinecie, jest jakość materiału. Aby zapewnić sobie maksymalną wygodę, wybierz bluzę, spodnie i fartuch uszyte z bawełny z dodatkiem spandexu i elastanu. Tego typu tkanina zapewni optymalną cyrkulację powietrza, a co za tym idzie – również komfort termiczny, a jednocześnie będzie elastyczna, odporna na zagniecenia i mechacenie. Ponadto, wybrane ubrania muszą być przystosowane do częstego prania w wysokiej temperaturze.

Nudna biel? Niekoniecznie!

Białe, szybko szarzejące komplety o obszernym kroju odchodzą do lamusa. Pracownicy placówek idących z duchem czasu noszą kolorową odzież o kroju starannie dopasowanym do sylwetki. Ubrania  uszyte zgodnie z trendami dominującymi w branży są eleganckie, podkreślają profesjonalizm kadry i pozwalają pracownikom czuć się pewnie. Modną kolekcję dla medyków znajdziesz na stronie odziezdlamedyka.pl.

Odpowiednie obuwie i inne elementy

Pamiętaj o tym, że ważnym elementem stroju medycznego jest obuwie z antypoślizgową podeszwą i anatomiczną wkładką. Ponadto, zadbaj o środki ochrony osobistej zapobiegające ubrudzeniu i migrowaniu patogenów między pacjentem a lekarzem:  fartuch, rękawiczki, maseczki i czepki.

Comments are closed.

https://aavamobile.pl https://pier-agence.com/najsmaczniejsze-tureckie-desery-ktore-uwielbiaja-turysci/ https://alp-link.com