Ważnym elementem kształtującym charakter ogrodu są meble. W sklepach z wyposażeniem outdoorowym znajdziemy ogrom kompletów wykonanych z materiałów o zróżnicowanej estetyce i wykończeniu. W ostatnich sezonach dużą popularnością cieszą się modele wyplatane z rattanu – egzotycznego surowca pozyskiwanego z pni palm rotangowych. Czy warto zdecydować się na kupno tego rodzaju mebli? Sprawdź!

Romantyczny taras z meblami rattanowymi 

Chcesz stworzyć romantyczny taras przesiąknięty naturalnością? Cenisz klasyczne rozwiązania? W takim razie meble z rattanu na taras przypadną Ci do gustu! Meble plecione z egzotycznego surowca znacznie różnią się od chłodnych, minimalistycznych kompletów, które do tej pory rządziły w ogrodach. Meble z rattanu na taras prezentowane w katalogach czołowych marek  zachwycają dopracowaną, dekoracyjną formą. W projektach kanap, krzeseł, foteli, stolików i huśtawek widoczne są inspiracje stylem kolonialnym będącym mieszanką elegancji z rzemieślniczymi motywami charakterystycznymi dla kultury dawnych plemion afrykańskich i azjatyckich. Surowe, ręcznie wyplatane z rattanu meble tworzą z tętniącą życiem zielenią wyjątkowo zgrany duet. 

Jak dbać o meble z rattanu na taras?   

Meble z rattanu na taras zachowają swoją nienaganną formę przez długie lata, jeśli tylko poświecisz im odrobinę uwagi. Raz w sezonie należy zaimpregnować komplet specjalnym preparatem chroniącym kolor i zapobiegającym wchłanianiu wilgoci. W okresie jesienno-zimowym meble przechowuj w suchym, przewiewnym i chłodnym miejscu, na przykład piwnicy albo garażu. Nie czyść mebli na mokro. Do usuwania kurzu i zabrudzeń należy używać szczotki ryżowej lub miotełki.

Comments are closed.

https://puneonlinemall.com/czy-szare-meble-kuchenne-to-dobre-rozwiazanie/ https://sis2016.org/funkcjonalne-spodnie-do-jazdy-konnej/ http://marriagematterstokids.org/pierszy-oboz-kiedy-wyslac-dziecko/