Osoby, które na poważnie podchodzą do jazdy konnej doskonale wiedzą, że potrzebne są odpowiednie akcesoria – zarówno dla jeźdźca, jak również dla konia. Dostępne są one w specjalnych sklepach, gdzie zawsze można uzyskać fachową i kompetentną poradę.

Gruby czaprak dla konia

Jedną z rzeczy, która to będzie potrzebna dla konia, to czaprak. Jest on konieczny, jeśli chodzi o wygodę i komfort konia. Czaprak jest wkładany pod siodło. To dzięki niemu koń nie będzie miał żadnych otarć na skórze. Dbajmy nie tylko o swój komfort, ale również o zdrowie swojego konia. Jak dobrać czaprak? Niektóre osoby kierują się wyglądem, co jest oczywistym błędem. Ważna jest grubość tego produktu, jak również odpowiedni materiał wykonania. Specjaliści polecają czapraki wykonane z bawełny – materiału, który pozwala na przepuszczenie powietrza. To dzięki niemu koń nie będzie się tak mocno pocił. Konie, które mają wrażliwą skórę, powinny otrzymać czaprak wykonany z grubej gąbki.

Dobry czaprak HKM 

Wielu jeźdźców coraz częściej wybiera czaprak HKM. Produkt cieszący się dobrą opinią użytkowników. Zapewnia on nie tylko wygodę, ale również elegancki wygląd. W szczególności wygląd liczy się dla jeźdźców biorących udział w różnego rodzaju zawodach. Tego rodzaju czapraki posiadają specjalne podszycie, dzięki czemu konie tak mocno się nie pocą. Kolejną zaletą tego podkładu pod siodło jest to, że wspaniale dopasowuje się on do kształtu ciała konia. Jak więc widać, konie będą zadowolone z tego, że mają taki czaprak na sobie. 

Comments are closed.

6badukleague.com plus.pl icflvacation.com