Urządzanie kuchni wymaga podjęcia wielu ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór koloru, wykończenia i stylu frontów kuchennych. Jakie fronty do szafek kuchennych na wymiar wybrać, aby przez lata cieszyć się piękną i funkcjonalną przestrzenią? Sprawdź!

Fronty do szafek kuchennych na wymiar: drewno czy płyta?

Fronty do szafek kuchennych na wymiar będą dobrze spełniać swoje zadanie tylko wtedy, kiedy będą wykonane z wysokiej jakości materiałów. Wyposażenie kuchenne nieustannie ma kontakt z czynnikami, które mogą wpływać na ich strukturę: parą wodną, chlapiącym tłuszczem i zanieczyszczeniami, ostrymi narzędziami. Budulec szafek musi być więc odporny na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne. Możesz wybierać spośród mebli wykonanych w całości z drewna lub wysokiej jakości płyt MDF pokrytych lakierem, laminatem, folią lub akrylem.

Meble z drewna są szlachetne, długowieczne i efektowne. Wnoszą do wnętrza luksus i klasę. Warto jednak pamiętać, że wymagają one starannej pielęgnacji (przede wszystkim impregnacji). Meble z płyt są tańsze i lżejsze. Dostępne są we wszystkich kolorach i wielu wzorach, co daje niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Pokryte powłokami zabezpieczającymi płyty łatwo utrzymać w nienagannej czystości.

Klasycznie czy z pazurem?

Gładkie albo frezowane, ryflowane, matowe albo błyszczące, z dużymi uchwytami albo wyposażone w mechanizm „push to open”… Meble kuchenne muszą być dopracowane nie tylko pod kątem praktycznym, ale również estetycznym. Możesz wybierać spośród ogromu kolekcji zaprojektowanych w najróżniejszych stylach: vintage, klasycznym, angielskim, skandynawskim, glamour czy industrialnym. Ważne jest, aby kuchnia stanowiła spójną część mieszkania.

 

 

Comments are closed.