Posiadacze pojazdów mechanicznych zobligowani są do zakupienia polisy odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie OC to dokument, który chroni innych użytkowników drogi przed skutkami wypadków i kolizji, których sprawcą był posiadacz polisy. Jak dokładnie działa ubezpieczenie OC? Ile kosztuje? Czy jego cena jest stała?

Czym jest ubezpieczenie OC

Polisa OC wymagana jest przez prawo – każdy posiadacza samochodu czy motocykla powinien taki dokument posiadać. Polisa OC pozwala na pokrycie szkód materialnych czy zdrowotnych osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Koszt polisy nie jest stały – cena zależy tu od licznych czynników, w tym wieku i doświadczenia kierowcy, jak również marki, wieku i pojemności samochodu. Na obniżenie składki polisy OC wpływają zniżki, które nabywa się wraz z kolejnymi latami bezkolizyjnej jazdy. Ubezpieczenie OC jest ważne rok – po tym czasie konieczne jest zakupienie nowej polisy, najlepiej z zachowaniem ciągłości ubezpieczenia. Warto pamiętać, że każdy dzień bez ważnej polisy naraża nas na spore straty finansowe! Podczas każdej kontroli drogowej sprawdzane jest ubezpieczenie OC – brak tego dokumentu skutkuje nałożeniem mandatów.

Nie tylko ubezpieczenie OC!

Chcąc lepiej zadbać o swoje mienie, warto zainteresować się innymi polisami – nieobowiązkowe ubezpieczenie AC i Assistance to dodatkowe rozwiązania, które znacząco wpłyną na komfort użytkowania pojazdu. Ubezpieczenie AC to dodatkowa polisa, która chroni nasz samochód – oznacza to, że ubezpieczyciel zobowiązuje się do pokrycia kosztów naprawy po uszkodzeniu samochodu. Ubezpieczenie obejmuje również takie sytuacje jak kradzież czy całkowitą szkodę pojazdu. W przypadku assistance to polisa przydatna dla osób często podróżujących. Assistance pozwala na wezwanie pomocy drogowej, odholowanie samochodu do najbliższego warsztatu samochodowego, zapewnienie noclegu na czas naprawy czy też zapewnienie samochodu zastępczego.

 

 

Comments are closed.

zobacz wiecje zobacz https://catapultconsultingsolutions.com/co-daje-mezoterapia-na-twarz/