Jadalnia w ogrodzie to doskonały sposób na to, aby urozmaicić posiłki w czasie lata. Do stworzenia takiej przestrzeni wystarczy stół składany ogrodowy oraz dopasowane do potrzeb krzesła lub fotele. W jaki sposób zaaranżować wygodną, letnią jadalnię, aby korzystali z niej wszyscy domownicy? Oto kilka wskazówek!

Stół składany ogrodowy w cieniu pergoli

Szukając idealnego miejsca w ogrodzie do stworzenia letniej jadalni, warto pomyśleć też o jego osłonięciu przed słońcem. Idealnym rozwiązaniem okaże się zadaszenie tarasu, którego z powodzeniem możemy użyć w ogrodzie. Zadaszenie takie to nowoczesna pergola – konstrukcja, która pozwoli na precyzyjne wyznaczenie przestrzeni wypoczynkowej oraz zadaszenie jej. Pergole ogrodowe można dopasować kolorystycznie, co umożliwi jeszcze ciekawszą aranżację. Pergole posiadają dachy wykonane z aluminiowych lameli – mogą być one obracane wokół ich osi. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy decydują o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Dach można całkowicie zamknąć, przez co staje się on szczelny. Dla większej ochrony przed słońcem pergole można wyposażyć w ścianki boczne i frontowe. Stół składany ogrodowy ustawić należy pod pergolą.

Jaki stół składany ogrodowy wybrać?

Jaki stół składany ogrodowy wybrać, aby zachwycał on elegancją i zapewniał wygodę? Jednym z ciekawszych modeli jest stół oparty na aluminiowym stelażu z blatem wykonanym z drewna tekowego. Teczyna to drewno egzotyczne, które odznacza się twardością, wysoką odpornością na uszkodzenia, ścieranie, działanie zmiennych warunków atmosferycznych i promieniowanie UV. Pięknie usłojenie prezentuje się rewelacyjnie w towarzystwie aluminium, a stół taki stanie się ozdobą przestrzeni wypoczynkowej. W czasie przyjęć na stole warto postawić wazon z kwiatami z ogrodu – to prosta i elegancka ozdoba.

 

 

Comments are closed.