Sklepy oferują nam różnego rodzaju parasole. Jeżeli decydujemy się na urządzenie strefy wypoczynkowej/stołowej na dworze, to oprócz mebli, musimy kupić parasol ogrodowy boczny lub też inny rodzaj parasola.

Parasol ogrodowy boczny – kilka podstawowych cech

Parasole ogrodowe mają różnego rodzaju wielkości. Przed zakupem zawsze dokładnie sprawdźmy rozpiętość danego parasola. Nie oceniajmy na oko jego średnicy, tylko w pierwszej kolejności sprawdźmy wymiar, gdzie dany parasol będzie stał. Po co nam zbyt duży lub zbyt mały parasol? Dopasujemy go do ogrodu lub do tarasu w taki sposób, abyśmy nie mieli problemu z pozyskaniem odpowiedniej ilości cienia. Niektóre osoby skupiają się na tym, aby kupić parasol, który będzie osłaniał nie tylko same meble, ale również część tarasu, więc potrzebny będzie produkt, posiadający solidnej wielkości czasze. 

Na wysięgniku

Każdy parasol ogrodowy boczny cieszy się dużą popularnością, ponieważ nie zajmuje on zbyt wielkiej przestrzeni, a do tego jest w stanie osłonić całe miejsce na którym nam zależy. Modele, które są na wysięgniku, można ustawiać dowolnie, dzięki czemu parasol będzie mógł “wędrować” w ślad za słońcem. Kupując taki parasol należy sprawdzić, czy posiada on solidną (najlepiej betonową) podstawę. Konstrukcja parasola jest wykonana w taki sposób, że jest ona w stanie poradzić sobie z silnym wiatrem – chociaż nie wskazane jest osobiste testowanie. Jeżeli w danym momencie nikt z parasola korzystać nie będzie, to zawsze należy zadbać o jego dokładne zamknięcie. 

Comments are closed.