Mówi się okna PCV, ale czy wszyscy są świadomi tego, że jest to błędna nazwa? Prawidłowo powinno się powiedzieć PVC. Błędna nazwa jest efektem źle przetłumaczonego skrótu od polichlorku winylu.

Nieco o historii okien plastikowych

Wydawać by się mogło, że okna PCV znane są już od wielu, wielu lat, a trzeba przyznać, że jest to produkt stosunkowo “młody”. Otóż polichlorek winylu zaczął być użytkowany do produkcji stolarki okiennej dopiero w XX wieku. Wtedy to po raz pierwszy okna tego rodzaju można było spotkać w Niemczech. Później (dokładnie po roku 1974) stolarkę okienną plastikową można było spotkać już w Polsce. Wtedy to właśnie powstała pierwsza fabryka w Polsce, a okna PVC zaczęły wypierać drewnianą stolarkę okienną. Dzisiaj można powiedzieć, że popularność plastików jest ogromna, chociaż i drewno wraca do łask.

Okna PCV w niskiej cenie

Poniekąd za popularność tego rodzaju stolarki okiennej odpowiedzialna jest cena. Jeżeli porówna się ją do innych produktów, jakie można znaleźć na rynku, jest ona naprawdę atrakcyjna, kuszącą. Chociaż nie można powiedzieć, że tylko cena jest dobra w tym przypadku. Otóż okna plastikowe mają również szereg właściwości, które sprawiają, że pasują one nie tylko do domów jednorodzinnych, ale również do przedsiębiorstw, których nie brakuje na rynku. Zakup okien wykonanych z tworzywa sztucznego będzie dobrym posunięciem. Aczkolwiek, nie można do tego podchodzić po macoszemu. Okna plastikowe należy kupować z należytą starannością i uwagą. 

Comments are closed.