Jazda konna stała się w ostatnich latach jednym z najbardziej popularnych sportów – mówią fascynacji tego sportu i instruktorzy jazdy w stadninach. Nie powinno to dziwić – jazda konna jest sportem ogólnorozwojowym, który pozytywnie wpłynie nie tylko na nasze mięśnie, ale też sylwetkę oraz poczucie równowagi. 

Jak przygotować się do pierwszych jazd?

Umawiając się na lekcje jazdy konnej bądźmy przygotowani na to, że pierwsze godziny spędzimy w stajni, zaznajamiając się nie tylko z osprzętem, ale i samymi zwierzętami. Bardzo ważne jest nauczenie się, jak przygotować konia do jazdy, jak go osiodłać, kolejno – jak wyczyścić go po udanym treningu, karmić. W czasie pierwszych godzin instruktor zaznajomi nas również z zasadami panującymi w stajni czy w stadninie. 

Jak ubrać się do jazdy konnej?

Decydując się na regularne lekcje nauki jazdy konnej warto zaopatrzyć się w kilka elementów ubioru, które poprawią komfort jazdy. Podstawą jest kask do jazdy konnej – kaski chronią naszą głowę, mogą również osłaniać nasze oczy przed silnymi promieniami słońca. Kaski dostępne są w różnych rozmiarach – warto przymierzyć kilka modeli różnych producentów, aby dobrać model, który najlepiej leży na naszej głowie, nie uwiera. Kask nie powinien być ani zbyt luźny, ani ciasny. Kaski posiadają regulowane paski, dzięki którym lepiej dopasujemy je do kształtu głowy. 

Drugą istotną rzeczą są spodnie – wygodne bryczesy pozwolą na zachowanie komfortu podczas jazdy, nie będą krępować ruchów. Bryczesy tworzone są z tkanin o wzmocnionej strukturze, jednocześnie pozwalających na swobodną wymianę powietrza. Takie spodnie mogą być uzupełnione o silikonowe leje, których zadaniem jest zagwarantowanie lepszego utrzymywania się w siodle. Bryczesy dostępne są w wersji damskiej, męskiej, młodzieżowej oraz dziecięcej. 

Comments are closed.