Komoda, regał, szafka, półka, czy… – no właśnie, jakie meble do salonu są niezbędne? Pytanie, na które odpowiedź można uzależnić od powierzchni pomieszczenia. Często w takich pomieszczeniach znajduje się również miejsce na szafę-garderobę. Chociaż nie jest ona koniecznością w pokoju dziennym.

Ciemne czy jasne meble do salonu? 

W ofertach znaleźć można komplety jasne, jak również ciemne. Wszystkie wyglądają pięknie, dając wiele możliwości do aranżacji. Jasne komplety preferowane są dla osób, które lubią ogrom światła w pomieszczeniu. Świetnie sprawdzą się również w miejscach, gdzie potrzebne jest optyczne powiększenie pokoju dziennego. Ciemne meble sprawdzą się u osób, które miłują przywiązanie do klasyki i tradycji. To będzie również dobra propozycja do pomieszczeń, gdzie na ścianach znajdują się ciemne barwy. Przy czym należy jednak uważać, aby salon nie stał się zbyt ciemnym pomieszczeniem lub zbyt jasnym (jeżeli ktoś postawi na jaśniejsze odcienie).

Zły rozmiar kompletu mebli

Wiele osób, decydując się na nowe meble do salonu, zapomina o ich rozmiarach. O co dokładnie chodzi? O to, że są one zbyt wielkie lub zbyt małe, uwzględniając przy tym rozmiar pomieszczenia. Zbyt małe meble mogą “ginąć” w wielkiej przestrzeni pokoju dziennego. Wielki komplet mebli może przytłaczać całe pomieszczenie. Tą zasadę należy również uwzględnić, jeżeli ktoś będzie kupował pojedyncze meble do pokoju dziennego. Żeby się nie okazało, iż jeden mebel będzie w całości przytłaczał cały pokój dzienny. 

Comments are closed.