Drzwi zewnętrzne do domu czy mieszkania to podstawowa bariera, chroniąca zarówno domowników, jak i mienie domu. Wybór drzwi nie powinien być więc przypadkowy. Jakie rozwiązania oferowane są dzisiaj na polskim rynku? Jakie drzwi zewnętrzne wybrać, by cieszyć się zarówno bezpieczeństwem, jak i wysoką estetyką konkretnego rozwiązania?

Drzwi antywłamaniowe – jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Zastanawiając się, jakie drzwi zewnętrzne wybrać, warto mieć na uwadze rolę, jaką odgrywa ten element w konstrukcji domu czy w mieszkaniu. Drzwi przede wszystkim mają chronić przed wtargnięciem osób niepożądanych, zapewniać prywatność i bezpieczeństwo. Drugim, niezwykle istotnym aspektem jest zapewnienie ochrony termicznej – drzwi powinny być nie tylko skonstruowane w taki sposób, aby chronić przed chłodem, ale też osadzone w sposób prawidłowy, by nie dochodziło do nieszczelności. Drzwi wejściowe to także wizytówka naszego domu, dlatego chcemy by były one estetyczne i eleganckie. Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Nowoczesne drzwi zewnętrzne

Szukając odpowiedzi na pytanie, jakie drzwi zewnętrzne wybrać, warto wziąć pod uwagę drzwi aluminiowe. Pomimo tego, że aluminium jest metalem „zimnym” trzykomorowa konstrukcja i docieplenie pianką sprawia, że drzwi te doskonale chronią przed chłodem. Drzwi tego typu odznaczają się świetnymi parametrami dźwiękoszczelnymi, co pozwoli chronić wnętrze domu przed hałasem. Ciekawą opcją są również drzwi drewniano-aluminiowe – w tego typu drzwiach po stronie wewnętrznej stosowane jest lite drewno (np. świerkowe), strona zewnętrza wykonana jest z aluminium malowanego proszkowo. Taka konstrukcja nie tylko świetnie chroni przed chłodem, ale też doskonale izoluje hałas. Drzwi tego typu będą się doskonale prezentować w budynkach w stylu industrialnym.

 

 

Comments are closed.

Loftowy metalowy hoker barowy yjazne-wnetrza.pl iq.org