Nowoczesne okna cechują się dobrymi właściwościami. Są one w stanie wytrzymać przez bardzo długi czas w domu, w budynkach o charakterze komercyjnym. Należy jednak o nie dbać. W szczególności, jeżeli ktoś planuje remont w swoim domu.

Zagrożenia dla okien

Nowoczesne okna należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć, aby być pewnym tego, że po zakończonym remoncie będzie można nadal cieszyć się ich funkcjonalnością. Z jakimi zagrożeniami trzeba się liczyć? Chociażby z kurzem i pyłem, który może znajdować się na okuciach. Ich duża ilość sprawić może, że dojdzie do otarć – co w dalszej konsekwencji spowoduje obniżenie jakości użytkowania. Farba malarska i zaprawa mogą pobrudzić profile okienne, co też wpłynie na ich estetykę. A nie tak łatwo usunąć farbę z okien. Mogą być potrzebne silne detergenty, które to mogą całkowicie zniszczyć profile okienne.

Nowoczesne okna z dobrą ochroną

Aby dobrze zabezpieczyć okna w trakcie remontu przyda się duża ilość folii malarskiej, klamka robocza, a także papierowa taśma. Tylko i wyłącznie papierowa taśma jest dobra do oklejania okien, ponieważ łatwo odchodzi ona m.in. od ram okiennych. Uwaga! Należy upewnić się, że okucia okienne zostały szczelnie przykryte, aby pył nie przedostawał się na nie. Po tym, jak okna zostaną odsłonięte, należy je jak najszybciej wyczyścić. Nie można pozwolić na to, aby zabrudzenia długo zalegały na oknach. Do wyczyszczenia okien po remoncie użytkuje się standardowych detergentów. Zawsze należy dbać o zabezpieczenie okien na czas remontu. 

Comments are closed.

https://e-halina.pl/przemyslowy-szyk-w-codziennych-przestrzeniach-odkryj-tajniki-stylu-loftowego/ ltraps.com enting.com.pl