Donice dekoracyjne to nie tylko praktyczne miejsce do przechowywania roślin i kwiatów, ale też dekoracja tarasu i balkonu. Niezależnie od tego czy mamy duży i przestronny taras w domu jednorodzinnym, czy też niewielki w bloku – zawsze warto zadbać o jego piękne otoczenie dzięki kwiatom. Te zaś wymagają nie mniej pięknej oprawy w postaci doniczki.

Donice dekoracyjne – idealne na taras i na balkon

Utrzymanie roślin w domu oraz na balkonie oraz na tarasie to nie lada sztuka, ale nie jest aż tak trudna jak może się wydawać. Kluczowe znaczenie ma dobór donicy, która zapewni roślinom odpowiednio dużo miejsca, jednak nie zbyt wiele by nie marniały. Dlatego rozmiar donicy ma duże znaczenie i warto na to zwracać uwagę kiedy szukamy idealnej do domu lub na taras.

Wiele osób ceni sobie unikalne, stonowane kolory donic i minimalistyczne wzornictwo, co pozwala dopasować je do każdego pomieszczenia. Styliści są zgodni, że nic nie może się równać z ponadczasowym urokiem jaki zapewniają dodatki w stonowanych odcieniach, stanowiące połączenie tradycyjności i nowoczesnego designu. Takie donice z powodzeniem pasują do każdego wnętrza i są jego ponadczasową ozdobą.

Aby wyjątkowej urody każdej rośliny nic nie przyćmiło, warto umieścić je np. w donicy o jednolitej kolorystyce. To propozycja w sam raz do ogrodu i na taras.

Donice dekoracyjne – o czym pamiętać przed ich zakupem?

Kiedy mamy dużo miejsca na balkonie lub na tarasie to możemy sobie pozwolić na znacznie więcej i nie trzeba się ograniczać. Na takiej przestrzeni idealnie będzie się prezentować duża palma w białej, delikatnej osłonce, tworząc tło dla dodatków i mebli. Warto stawiać na kolory, które dominują w aranżacji domu i ogrodu, by całość była piękna i spójna i cieszyła wzrok domowników.

Wiele roślin wygląda ciekawie kiedy są posadzone w wysokich donicach. Ustawia się je często np. w strefie wejścia lub w widocznym miejscu na tarasie, by stanowiły tło, a jednocześnie element dekoracyjny. Warto pamiętać, że oprócz samej donicy ważny jest także wkład – zapewnia on wygodne sadzenie i otwory niezbędne do usuwania nadmiernej ilości wody. Wiele kwiatów potrzebuje tego by się rozwijać.

Duże, małe, kolorowe lub białe – każda donica wygląda pięknie kiedy pasuje do aranżacji przestrzeni, dodając jej klimatu. Kiedy wypełnia się je sukulentami i innymi roślinami to powstaje klimatyczne miejsce, pozwalające cieszyć się bliskością natury i wonią roślin.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Comments are closed.