Tworzenie stron internetowych to skomplikowane zadanie, którego podejmują się webmasterzy i programiści. Zazwyczaj, na tym etapie, nie zastanawiamy się nad pozycjonowaniem strony – to błąd. Okazuje się, że kiedy przyjdzie nam podjąć decyzję o pozycjonowaniu przede wszystkim okaże się, ze konieczny są audyty stron internetowych. Czym są? Kto je wykonuje? Czy są one niezbędne?

Audyty stron internetowych

Audyty stron internetowych to ogół działań podejmowanych przez pozycjonerów, które mają na celu wychwycenie wszelkich nieprawidłowości i błędów w budowie strony. Błędy te mogły powstać już na etapie budowania strony lub w czasie jej uruchamiania. Zadaniem pozycjonera jest ich naprawienie i zaproponowanie właścicielowi witryny rozwiązań, które poprawią funkcjonalność strony. Pozycjoner powinien również określić mocne i słabe strony witryny, wykorzystać je w procesie pozycjonowania. Decydując się na pozycjonowanie strony przez agencję interaktywną specjaliści w pierwszej kolejności będą sugerować zrobienie audytu. Wielu specjalistów nie podejmie się pozycjonowania bez możliwości wykonania audytów stron internetowych. 

Jakich błędów szuka się podczas audytów stron internetowych?

Na czym skupia się pozycjoner podczas audytu strony? Przede wszystkim są to niedziałające linki wewnętrzne, zduplikowane opisy meta, problemy z protokołami bezpieczeństwa SSL, brak nagłówków, zbyt wiele lików na stronie. Praca pozycjonera może trwać nawet kilka dni podczas tworzenia audytu. Po zakończeniu tej pracy właściciel witryny otrzymuje informacje zwrotne dotyczące jej mocnych i słabych stron oraz wskazówki, co należy poprawić czy zmienić przed rozpoczęciem procesu pozycjonowania. Brak audytu może całkowicie zaburzyć prace pozycjonera i sprawić, że będą one nieskuteczne. 

Comments are closed.

https://datasolutions.com.pl/rozpoznawalny-znak-jakosci/ https://goldavocado.pl/doskonale-spedzony-czas/ http://nederland-oeso.org/rzeczy-potrzebne-dla-poczatkujacego-jezdzca/