Skuteczna walka z nadmiarem tkanki tłuszczowej jest możliwa – i nie musimy spędzać długich godzin na siłowniach czy podczas uciążliwych ćwiczeń. Współcześnie medycyna daje nam wiele możliwości związanych z poprawą naszej skóry czy sylwetki. Jedną z nich jest kriolipoliza – jak działa aparat do kriolipolizy?

Aparat do kriolipolizy – jak działa kriolipoliza?

Kriolipoliza jest zabiegiem stosowanym w celu zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej. Proces ten polega na oddziaływaniu niskimi temperaturami na wybrane fragmenty skóry – powoduje to trwałe uszkodzenie komórek tłuszczowych, kolejno ich stopniowe usuwanie z organizmu. Zabieg kriolipolizy nie wymaga specjalnego przygotowania, trwa kilkadziesiąt minut. Niezbędny jest aparat do kriolipolizy – głowicę aparatu przykłada się do wybranego fragmentu skóry – zostaje ona zassana. Kolejno, przez kilkanaście-kilkadziesiąt minut na skórę oddziałuje się niską temperaturą w zakresie od +5 stopni Celsjusza do -5 stopni Celsjusza, w zależności od grubości tkanki tłuszczowej. Warto pamiętać, że zależnie od powierzchni ciała, którą chcemy poddać zabiegowi, może okazać się, że konieczne jest powtórzenie procesu. Pierwsze efekty widać będzie po ok. 4-6 tygodniach, kiedy organizm całkowicie wydali obumarłe komórki tłuszczowe. Po tym czasie możliwe jest również powtórzenie zabiegu, jeśli zachodzi taka potrzeba. 

Czy zabieg kriolipolizy jest bolesny?

Wiele osób zastanawia się, czy aparat do kriolipolizy powoduje ból? Okazuje się, że nie – możemy jedynie odczuwać dyskomfort spowodowany chłodem, który jednak mija wraz z zakończeniem zabiegu. Zabieg kriolipolizy zalecany jest przede wszystkim osobom z niewielką ilością tkanki tłuszczowej – w ich przypadku efekty są najbardziej widoczne. 

Comments are closed.

zobacz zobacz wiecje https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/